30 листопада 2016 року в Харкові відбулася Публічна дискусія «Технології заради розвитку: ефективна розбудова спроможних громад в Україні». Захід, ініційований корпорацією Microsoft у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ, зібрав керівників та менеджерів міжнародних і громадських організацій, благодійних фондів та представників державних органів влади. Всі вони долучилися до заходу з метою спільного пошуку нових ефективних моделей співпраці задля розвитку кожного мешканця громад в Україні.
![](https://digi.gurt.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/1-2.jpg)
З вітальним словом до учасників звернулася Надія Васильєва, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна»: «Технології впливають на наше життя. Комунікаційні потоки людей різного віку не завжди пересікаються. Четверта індустріальна революція визначає основний напрямок і тренд розвитку суспільства – доступність, підключення до мереж. Чим більше доступу до інформації ви маєте, тим більше отримуєте соціальних привілеїв. Сьогодні мають значення не статки чи зв’язки, а те, до якої інформації у вас є доступ і на що ви можете впливати завдяки цьому. Будь-яка людина в Україні, незалежно від місця проживання, може отримати бажані соціальні блага, якщо вміло користується технологіями і знаходить можливість доступу до будь-якого всесвітнього ресурсу».
![](https://digi.gurt.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/2-1-1024x823.jpg)
«3 липня 2016 року ГУРТ спільно з TechSoup Україна реалізовує Програму технологічної підтримки неприбуткових організацій. Для України це великий крок вперед, оскільки тепер українські НУО мають змогу отримувати програмне забезпечення на пільгових умовах. Дослідження, що ми проводили в жовтні-листопаді цього року і до якого долучилося 776 менеджерів НУО, показало, що рівень використання ІКТ в середовищі неприбуткових організацій доволі низький: менше 10% вказали, що рівень використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій повністю задовольняє потреби їхній організацій. Однак, не зважаючи на це, спостерігається позитивна тенденція: все більше НУО переходять на використання хмарних сервісів. Ми віримо, що Програма вже протягом наступного року суттєво зміцнить цифрову компетентність сектору та підвищить ефективність ініціатив громадських і благодійних організацій України», – зауважила Тетяна Данилів, заступниця директора Ресурсного центру ГУРТ.
![](https://digi.gurt.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/3-1-1024x778.jpg)
Потребу громадських організацій в ІКТ окреслила Ірина Фоменко, голова правління ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова»: «На мою думку, для керівництва організацією необхідно використовувати сучасні технології проектного менеджменту. Різні працівники задіяні в різних проектах одночасно, висока завантаженість, тому немає часу з’ясовувати, як вирішувати проблему, що виникла, за допомогою новітніх технологій. Я дуже сподіваюся, що в рамках Програми технологічної підтримки неприбуткових організацій буде і освітня частина, яка не тільки розповість про можливості ІКТ, але й навчить ними користуватися».
![](https://digi.gurt.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/4-1-1024x683.jpg)
Технології є важливим інструментом впровадження реформи децентралізації та розбудови громад. Перспективи використання ІКТ у посиленні їхньої спроможності окреслив Андрій Нагорний, регіональний координатор проекту USAID DOBRE: «Очевидно, що об’єднані громади повинні розробляти стратегію для реалізації 10-15 проектів із залученням громадськості та всіх зацікавлених сторін. В такому випадку програмне забезпечення, яке допомагатиме управляти проектами, просто незамінне».
![](https://digi.gurt.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/5-1024x683.jpg)
Тезу про важливість новітніх технологій для розвитку громад підтримав Олег Загвоздін, керівник Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад у Харківській області: «Часто проблемою громад є відсутність інтернету та невміння використовувати новітні технології. Сьогодні ІКТ допомагають нам покращувати життя, тож потрібно доносити цю інформацію до громад. Такий підхід дозволить покращити життя села».
![](https://digi.gurt.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/6-1024x683.jpg)
Під час публічної дискусії учасники мали можливість висловити власні думки щодо потреб в ІКТ для ефективної розбудови спроможних громад, дізнатися більше про кращі практики суспільних перетворень завдяки новітнім технологіям та можливості технологічної підтримки, обмінятися професійним досвідом зміцнення потенціалу громадянського суспільства і налагодити співпрацю.