Від робототехніки до віртуальної реальності: в Україні вдруге відбулася ініціатива Meet and Code

Упродовж Тижня кодування ЄС, який тривав із 6 по 21 жовтня 2018 року, в рамках ініціативи Meet and Code в Україні відбулося 90 події із популяризації новітніх технологій. Учасниками програми стали понад 80 організацій, що через заходи, проведені в різних форматах, показали, яким цікавим може бути цифровий світ.

фото із заходу ГО “Ноосфера”

«Як на мене, найбільша користь ініціативи – в підготовці дітей і молоді до майбутнього цифрового світу. Проте не менш важливим аспектом є те, що планування і втілення конкретних проектів сприяє встановленню й укріпленню контактів між неурядовими організаціями та освітніми закладами, бібліотеками, станціями юних техніків. Реалізувавши проект спільно з Макарівською районною гімназією, ми досягли мети – розвинули знання і навички школярів у кодуванні, зняли психологічні бар’єри для створення вмісту в режимі редагування коду, дали можливість школярам відчути задоволення від творчого процесу створення знань»,  – зазначив голова правління ГО «Творча еліта України» Юрій Пероганич.

Ініціатива Meet and Code реалізується в Україні другий рік поспіль. І, якщо у 2017-му в її рамках проведено 26 подій, то в 2018-му їхня кількість збільшилася втричі. По всій Україні відбувалися семінари, лекції, тренінги, воркшопи, хакатони, конкурси, покликані ознайомити молодь із новітніми технологіями.

«Я ніколи не думала, що 3D технології настільки близькі до нас, що створювати 3D моделі в 123 Design реально й легко. Після заходу я отримала грамоту, і тепер вона нагадуватиме мені, що я хоч на декілька годин стала частиною європейської сім’ї. Маю надію на продовження таких лекцій і майстер-класів, оскільки вони поза навчальним процесом – це зовсім інший погляд на освіту», – прокоментувала учасниця майстер-класу з 3D моделювання та 3D друку в Запоріжжі, студентка Єлизавета Барановська.

фото з заходу ГО “Ноосфера”

Цільовою аудиторією численних заходів були діти й молодь віком від 8 до 24 років. Події в рамках ініціативи продемонстрували, як із допомогою новітніх технологій можна втілити найсміливіші творчі ідеї.

«Взяти участь в ініціативі Meet and Сode з власними ідеями мене спонукало бажання сприяти додатковим позитивним якісним змінам серед молоді через дієві інструменти та сучасні технології в освітньо-ігровому форматі. Ініціатива корисна не тільки для її учасників й учасниць із числа підлітків і молоді, але й для мікро- та макро-громад, оскільки це додаткова профорієнтація підростаючого покоління та розвиток міжсекторальної співпраці, підвищення рівня відповідальності за своє життя та пошук нових цікавих можливостей і технологій, застосування й обмін якісним досвідом між поколіннями й поступовий фінансовий і матеріально-технічний розвиток профільних структур й організацій», – зазначив голова Запорізької обласної молодіжної організації глухих «Наше щасливе життя» Олександр Кахай.

Штучний інтелект, blockchain-технології, 3D-друк, віртуальна й доповнена реальність, інтернет речей, роботехніка – це не повний перелік тем, яким присвячені проведені події.

«Подібні заходи дуже корисні як для широкого загалу, так і для профільних спеціалістів і тих, хто хоче ними стати. Це можливість дізнатися щось конкретне від крутих практиків, поділитися власним досвідом, навчитися новому та показати іншим свої відкриття й напрацювання. Особливо це стосується таких міст, як Миколаїв, де, на відміну від столиці, аналогічні проекти – приємна рідкість», – прокоментував учасник заходу Mykolayiv meets IT, студент Богдан Тукайло.

Деякі організації брали участь в ініціативі Meet and Code задля популяризації новітніх технологій та підвищення рівня освіти вдруге.

фото із заходу ГО “Brainbasket”

«Ми відчуваємо відповідальність за ту спільноту, в якій живемо і працюємо, тому користуємося усіма можливостями, що допомагають робити її кращою, зручнішою та прогресивнішою. Meet and Code – одна із таких можливостей, яка дозволяє зібрати дітей зі всієї області в одному місці і в один час. Така нагода для аграрної та ще й гірської місцевості випадає нечасто. Ми, як організація, зацікавлені у створенні спільноти людей, що цікавляться програмуванням, і якомога ранішому залученні дітей до нього», – зауважив координатор Івано-Франківського ІТ-кластеру Андрій Коваль.

фото із заходу ГО “Івано-Франківський ІТ кластер”

Хоча події вже завершилися, але підбивати підсумки ще рано. Цього року Meet and Code вперше шукає найкреативніші ідеї заходів у всіх країнах-учасницях. Нагороди Meet and Code вручатимуть у трьох категоріях: «Грай та кодуй», «Інновації» та «Різноманіття». Шість українських організацій потрапили в другий раунд Meet and Code Award і будуть оцінені європейським журі. Детальна інформація про конкурс за посиланням www.meet-and-code.org.

Ініціатива Meet and Code розроблена Haus des Stiftens gGmb та проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується разом із Ресурсним центром ГУРТ, який є партнером Глобальної мережі TechSoup. В Україні TechSoup надає громадським та благодійним організаціям, а також публічним бібліотекам пільгове програмне забезпечення, технічні засоби та пропонує освітні програми.

Коментувати